Przejdź do treści

Regulamin

REGULAMIN OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU TANECZNEGO „RÓŻA 2025”

I. INFORMACJE OGÓLNE

1. Organizatorami Ogólnopolskiego Festiwalu Tanecznego „Róża 2025” (dalej „Festiwal”) są:

  1. Przystanek Otwartej Kultury w Sosnowcu.
  2. Uczniowski Klub Sportowy „Orlęta” w Sosnowcu.

2. Festiwal ma na celu:

  1. Prezentowanie i konfrontowanie dokonań twórczych i artystycznych z dziedziny tańca.
  2. Inspirowanie uczestników do doskonalenia form wyrazu artystycznego.
  3. Rozwijanie wrażliwości artystycznej uczestników i publiczności.
  4. Propagowanie wartości kulturalno–artystycznych z dziedziny tańca.

3. Festiwal odbędzie się w Sosnowcu, w dniu 15 marca 2025 r.

4. Festiwal zostanie zorganizowany na terenie Przystanku Otwartej Kultury w Sosnowcu, ul. Główna 19, 41-215 Sosnowiec

5. Ramowy program Festiwalu zostanie ogłoszony po upływie terminu składania zgłoszeń, na stronie internetowej Przystanku Otwartej Kultury:
https://www.pok.sosnowiec.pl/kazimierz/roza/. Szczegółowy scenariusz Festiwalu określający w szczególności czas występu każdego z zespołów zostanie opracowany w terminie do dnia 7 marca 2025 r. Scenariusz zostanie przesłany mailem każdemu zespołowi zakwalifikowanemu do udziału w Festiwalu.

6. Kierownika Festiwalu powołuje Przystanek Otwartej Kultury.

II. ZASADY PRZEPROWADZENIA FESTIWALU

7. Z zastrzeżeniem pkt. 8 i 9, zespoły zostaną podzielone na następujące kategorie wiekowe:

  1. I kategoria: zespoły złożone z uczestników w wieku do lat 9 (rocznik od 2016 i młodsi).
  2. II kategoria: zespoły złożone z uczestników w wieku od 10 do 13 lat (rocznik od 2012 do 2015).
  3. III kategoria: zespoły złożone z uczestników w wieku od 14 do 16 lat (rocznik od 2009 do 2011).
  4. IV kategoria: zespoły złożone z uczestników w wieku powyżej 17 lat (rocznik do 2008).

8. W przypadku zespołów złożonych z uczestników zróżnicowanych wiekowo, o przydzieleniu do kategorii wiekowej decyduje większość składu zespołu, jednakże nie może to być liczba osób mniejsza niż 75 % (słownie: siedemdziesiąt pięć procent) tancerzy. W przypadku podejrzenia o błędnej kwalifikacji zespołu do danej kategorii wiekowej, Organizatorzy i Jury Festiwalu mają prawo weryfikacji poprawnej przynależności zespołu do właściwej kategorii wiekowej. Uczestnicy turnieju powinni posiadać ze sobą legitymację lub inny dokument potwierdzający datę urodzenia.

9. W przypadku małej ilości zgłoszeń, Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do łączenia kategorii wiekowych.

10. Występy będą odbywać się na scenie (powierzchni tanecznej) o wymiarach 10 x 12 m

11. Kolejność startu poszczególnych zespołów określają Organizatorzy.

12. W toku występu mogą być prezentowane wyłącznie takie struktury taneczne i elementy akrobatyczne, które nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i życia tancerzy.

13. Podczas występu, tancerze zobligowani są do używania obuwia tanecznego, nie pozostawiającego śladów na parkiecie.

14. Zabrania się ustawiania na scenie konstrukcji, które stwarzają ryzyko zagrożenia dla zdrowia
i życia tancerzy lub publiczności.

15. Zespoły mogą prezentować tylko jeden układ taneczny.

16. Łączny czas występu zespołu nie może przekraczać 6 minut.

17. Zespoły mogą prezentować dowolne techniki i style taneczne.

18. Zespoły zobligowane są do przygotowania występu z własnym podkładem muzycznym. Podkład muzyczny powinien zostać zapisany na nośniku cyfrowym, np. pendrive w postaci pliku cyfrowego w ogólnodostępnym formacie muzycznym. Organizatorzy nie odpowiadają za jakość przygotowanych podkładów muzycznych oraz za problemy techniczne z ich odtworzeniem. Pliki na nośniku cyfrowym powinny być odpowiednio opisane (nazwa zespołu, tytuł prezentacji, kategoria wiekowa itp.).

19. Każdy występ będzie oceniamy przez jury, w oparciu o następujące kryteria:

  1. Choreografia i technika tańca.
  2. Pomysłowość, kreatywność.
  3. Zgodność muzyki z przekazem tanecznym.
  4. Ogólne wrażenie artystyczne.

20. Jury Festiwalu powołują Organizatorzy.

21. Protesty mogą zostać złożone wyłącznie w biurze Festiwalu – w formie pisemnej i w nieprzekraczalnym terminie do 20 minut po zakończeniu danej kategorii Festiwalu.

III. WARUNKI UCZESTNICTWA W FESTIWALU

22. Festiwal ma charakter zespołowy. W Festiwalu mogą uczestniczyć wyłącznie zarejestrowane zespoły taneczne, które uiściły opłatę startową.

23. Poszczególni tancerze mogą wchodzić w skład wyłącznie jednego zespołu. Każdy zespół musi składać się z minimum z 6 tancerzy i opiekuna.

24. Zgłoszenie zespołu do uczestnictwa w Festiwalu odbywa się poprzez:

  1. Wypełnienie elektronicznej karty zgłoszeniowej opublikowanej na stronie internetowej Przystanku Otwartej Kultury pod adresem:
    https://www.pok.sosnowiec.pl/kazimierz/roza/
  2. Uiszczenie opłaty startowej w wysokości wskazanej w pkt. 29.
  3. Przesłanie Przystankowi Otwartej Kultury potwierdzenia uiszczenia opłaty na adres mailowy: roza@pok.sosnowiec.pl  w terminie maksymalnie dwóch dni od dokonania przelewu.

25. Elektroniczną kartę zgłoszeniową można wypełnić w nieprzekraczalnym terminie do dnia 21 lutego 2025 r. W uzasadnionych przypadkach, Organizatorzy mogą skrócić bądź wydłużyć termin dla wypełnienia karty zgłoszeniowej.

26. Zgłoszenia niekompletne, nieprawidłowe, dokonane z uchybieniem terminu, niezgodne z postanowieniami niniejszego regulaminu, nienależycie opłacone bądź dokonane z pominięciem przesłania potwierdzenia przelewu lub uchybieniem terminu dla przesłania potwierdzenia przelewu będą w każdym przypadku odrzucane.

27. Ze względów technicznych lub organizacyjnych, a ponadto dla zapewnienia optymalnych warunków przeprowadzenia Festiwalu, Organizatorzy zastrzegają sobie uprawnienie do ograniczenia liczby zgłoszeń oraz do skrócenia terminu ich składania. Ponadto Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do ograniczenia liczby zespołów zgłaszanych przez poszczególne podmioty / instytucje do trzech zespołów.

28. O kolejności zgłoszeń decyduje data zaksięgowania opłaty startowej przez Organizatorów. Opłaty startowe będą księgowane wyłącznie po przesłaniu potwierdzenia przelewu i wypełnieniu elektronicznej karty zgłoszeniowej.

29. Opłaty startowe w wysokości 200,00 (słownie: dwieście złotych) należy wnosić przelewem na rachunek bankowy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orlęta” w Sosnowcu o numerze 98 1940 1076 3063 2680 0000 0000. W tytule wpłaty należy wpisać Festiwal Róża 2025 oraz nazwę zespołu. Opłata startowa pobierana jest oddzielnie od każdego zespołu.

30. W przypadku niezakwalifikowania zespołu do udziału w Festiwalu, wniesiona opłata zostanie zwrócona przelewem na rachunek bankowy, z którego została uiszczona.

31. Zgłaszający legitymują się prawem cofnięcia zgłoszenia zespołu. Oświadczenie w tym przedmiocie może zostać złożone na piśmie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Za dzień złożenia oświadczenia, przyjmuje się datę jego doręczenia Przystankowi Otwartej Kultury

32. W razie cofnięcia zgłoszenia uiszczona opłata startowa nie podlega zwrotowi.

33. Faktury za pobraną opłatę startową będą wystawiane przez Uczniowski Klub Sportowy „Orlęta” po podaniu pełnych danych identyfikacyjnych podmiotu. Faktury na rzecz osób fizycznych wystawiane będą tylko i wyłącznie na wniosek osoby zainteresowanej. Faktury można odebrać w dniu Festiwalu.

34. Lista zespołów zakwalifikowanych do udziału w Festiwalu będzie na bieżąco publikowana na stronie internetowej: https://www.pok.sosnowiec.pl/kazimierz/roza/ .

35. Organizatorzy dysponują uprawnieniem do utworzenia listy rezerwowej zespołów w każdej kategorii wiekowej.

IV. POSTANOWIENIA ORGANIZACYJNE

36. Potwierdzenie obecności na Festiwalu powinno nastąpić nie później niż na 30 minut przed występem.

37. Uczestnicy powinni posiadać ważne legitymacje szkolne lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

38. Uczestnicy posiadają własne ubezpieczenie.

39. Koszty przejazdów uczestników na Festiwal pokrywają podmioty zgłaszające.

40. Organizatorzy przewidują następujące nagrody za udział w Festiwalu:

  1. Nagrody rzeczowe dla najlepszych zespołów w każdej kategorii wiekowej
  2. Puchar dla każdego występującego zespołu
  3. Maskotkę dla każdego występującego zespołu

41. Każdy z występujących zespołów otrzyma dyplom, a trener / opiekun – podziękowanie

42. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi w dniu Festiwalu, zgodnie z ogłoszonym przez Organizatorów harmonogramem.

V. POSTANOWIENIA DODATKOWE

43. W związku z organizacją Festiwalu, Organizatorzy uprawnieni są do pozyskiwania sponsorów, wynajmowania powierzchni reklamowych oraz do sprzedaży biletów wstępu na Festiwal. Wszelkie świadczenia z tego tytułu stanowią wyłączny przychód Organizatorów.

44. W toku Festiwalu Organizatorzy mają prawo wydawać uczestnikom wytyczne / polecenia o charakterze porządkowym i organizacyjnym. Nie zastosowanie się do polecenia będzie traktowane jako nieprzestrzeganie postanowień niniejszego regulaminu.

45. Wszelkie koszty i ryzyka związane z udziałem w Festiwalu ponoszą w całości poszczególni uczestnicy. Organizatorzy nie zapewniają ochrony mienia uczestników Festiwalu.

46. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do rejestrowania fragmentów Festiwalu oraz do późniejszego nieodpłatnego wykorzystywania fotografii / nagrań w celach związanych z ich działalnością statutową.

47. Nagrania z imprez są rozpowszechnianie, w szczególności poprzez stronę internetową, media społecznościowe, prasę lokalną itp.

48. Organizatorzy zapewniają, że wizerunek uczestników imprez nie będzie wykorzystywany w celach zarobkowych, a Uczestnicy przyjmują do wiadomości, że z tytułu jego użycia nie przysługują im jakiekolwiek roszczenia, w szczególności prawo do wynagrodzenia.

49. Każdy Uczestnik może wnieść sprzeciw wobec przetwarzania jego danych osobowych w postaci wizerunku, jednak zobowiązany jest zgłosić to Organizatorom przed rozpoczęciem imprezy. Sprzeciw wobec przetwarzania może zostać wniesiony w każdym momencie, jednak nie wpływa na legalność przetwarzania danych przed datą jego wniesienia.

50. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za utratę, uszkodzenie lub zniszczenie rzeczy wniesionych na Festiwal, a ponadto nie odpowiadają za rzeczy pozostawione.

51. W związku z autorskim charakterem występów w toku Festiwalu, Organizatorzy nie mają wpływu na sposób wykonywania przez zespoły układów tanecznych, faktyczny przebieg występu, podkład muzyczny, wizerunek sceniczny, a także na rodzaj i zakres wykorzystywanych przez tancerzy przedmiotów i materiałów. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za naruszenie przez uczestników Festiwalu praw i interesów innych podmiotów, a w szczególności praw własności intelektualnej.

52. Uczestnicy Festiwalu zobligowani są do zapoznania się z niniejszym regulaminem oraz do bezwzględnego stosowania jego postanowień.

VI. KLAUZULA RODO

53. Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/UE (RODO) Organizatorzy informują, że Współadministratorami danych osobowych uczestników Festiwalu jest Przystanek Otwartej Kultury oraz Uczniowski Klub Sportowy „Orlęta” w Sosnowcu. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych można uzyskać w siedzibie instytucji kultury w Sosnowcu przy ul. Głównej 19.

54. Inspektorem Danych Osobowych w Przystanku Otwartej Kultury jest p. Agata Kozłowska. Z inspektorem można się skontaktować za wykorzystaniem poczty elektronicznej: e-mail: iodo@pok.sosnowiec.pl lub telefonicznie: nr telefonu (+48) 515-041-778.

55. Przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c i e RODO i jest niezbędne do wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym wynikającego z art. 34 Ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1983) oraz do spełnienia obowiązków określonych w Ustawie o Rachunkowości (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 395) – w celu organizacji, przeprowadzenia i rozliczenia Festiwalu.

56. Podanie danych osobowych jestwarunkiem uczestnictwa w Festiwalu. W przypadku nie podania danych uczestnik nie będzie mógł wystąpić w toku Festiwalu.

57. Dane osobowe będą udostępniane wzajemnie pomiędzy Współadministratorami.

58. Dane osobowe będą przechowywane jedynie w okresie niezbędnym do organizacji Festiwalu. Po zakończeniu Festiwalu dane mogą być przechowywane jedynie w celach archiwalnych, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Okres przechowywania danych osobowych wynosi 3 lata. Dla celów kontaktowych i informacyjnych przechowywane są dłużej jedynie maile kontaktowe. W każdej chwili uczestnik może wysłać maila z prośbą o usunięcie danych z bazy kontaktowej. Okres przechowywania dokumentacji finansowej wynosi 5 lat na podstawie Ustawy o rachunkowości (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 395)

59. Uczestnik ma prawo do żądania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz sprostowania. Prawa te mogą zostać ograniczone zgodnie z przepisami RODO.

60. Jeżeli uczestnik uzna, że przetwarzanie danych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, przysługuje mu prawo do wniesienia skargi wobec ich przetwarzania do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2.

61. Dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane chyba, że takie działanie jest dozwolone przepisami prawa, które przewidują właściwe środki ochrony praw i wolności osób, której dane dotyczą.

VII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

62. Dodatkowych informacji na temat turnieju można uzyskać poprzez kontakt z następującymi osobami:

  1. Paweł Kulczyński: tel. (+48) 601 998 631, e-mail: roza@pok.sosnowiec.pl
  2. Jarosław Zdanowicz: tel. (+48) 513 108 625, e-mail: jarek.zd@op.pl

63. Osoby nie przestrzegające postanowień niniejszego regulaminu zostaną wyproszone z Festiwalu bez prawa do zwrotu uiszczonych opłat.

64. Wszelkie spory oraz sprawy nie objęte postanowieniami niniejszego regulaminu rozpatrują Organizatorzy lub wyznaczony przez nich kierownik Festiwalu.

65. Regulamin wchodzi w życie z dniem jego ogłoszenia na stronie internetowej Przystanku Otwartej Kultury.

Scroll to Top